Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 19

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Na sopečném ostrově Réunion vyrábí rum ve francouzském stylu od roku 1870. Ostrov leží v Indickém oceánu východně od Madagaskaru. Tento ostrov, francouzský protektorát, je velkým producentem cukru. Palírna má asi tisíc barelů, všechny francouzského původu a k tomu desítky sudů Cognac, Madeira, Ex-sherry, Muscatel a Calvados, které používají pro vysoce kvalitní sudové zpracování. Dnešní vzorek č. 19 pochází z kombinace deseti dubových sudů z Limousinu a Allieru, ve kterých rum stárnul minimálně 5 let.

BARVA
Barva mi připomíná lipový čaj s medem.

VŮNĚ
Bohaté aroma po sušeném banánu a třtinovém cukru. Nacházíme i vůni vanilkové zmrzliny „vanilla bourbon“ a tabáku.

CHUŤ
V ústech se rozvíjí kořenitá, jemná chuť. Velmi netradiční lékořice postupně přechází v dřevité až tabákové tóny. Závěr je dlouhý a intenzivní. Opravdu komplexní, suchý rum vhodný i pro delší večerní popíjení.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.