Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 19

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Na sopečném ostrově Réunion vyrábí rum ve francouzském stylu od roku 1870. Ostrov leží v Indickém oceánu východně od Madagaskaru. Tento ostrov, francouzský protektorát, je velkým producentem cukru. Palírna má asi tisíc barelů, všechny francouzského původu a k tomu desítky sudů Cognac, Madeira, Ex-sherry, Muscatel a Calvados, které používají pro vysoce kvalitní sudové zpracování. Dnešní vzorek č. 19 pochází z kombinace deseti dubových sudů z Limousinu a Allieru, ve kterých rum stárnul minimálně 5 let.

BARVA
Barva mi připomíná lipový čaj s medem.

VŮNĚ
Bohaté aroma po sušeném banánu a třtinovém cukru. Nacházíme i vůni vanilkové zmrzliny „vanilla bourbon“ a tabáku.

CHUŤ
V ústech se rozvíjí kořenitá, jemná chuť. Velmi netradiční lékořice postupně přechází v dřevité až tabákové tóny. Závěr je dlouhý a intenzivní. Opravdu komplexní, suchý rum vhodný i pro delší večerní popíjení.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

 

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply