Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 23

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Dnes máme před sebou ve sklenici blend rumů z údolí v El Salvadoru. Ručně vyráběné rumy pochází z poměrně mladé destilérky, která byla založena v roce 2004 a je jedinou palírnou v zemi. A nutno podotknout, že jdou s dobou, celou palírnu totiž pohání obnovitelná energie. Společnost se soustředí na mayský odkaz místa, odkud pocházejí a na vše dohlíží master blenderka.

Jedná se o rum, který dozrával v sudech ze dřeva posvátného mayského stromu Ceiba, čímž je tento rum světový unikát. Rum je pojmenován po nejzářivější hvězdě na obloze, ke které se Mayové obraceli pro rady a moudrost. Vzorek s číslem 23, který za chvilku ochutnáme, je šestnáctiletý rum. Patnáct let zrál v sudech z amerického dubu po bourbonu a poslední rok v sudech ze zmíněného mayského stromu.

BARVA
Barva je tmavě jantarová.

VŮNĚ
Ve vůni najdeme ostřejší tóny hřebíčku, nasládlé švestky, cukrovou třtinu a nakonec i exotickou vůni ananasu. Aroma je celkově jemné.

CHUŤ
To, co se odehrává v ústech při chutnání tohoto skvostu, se nebojím označit jako koncert rumových chutí. Začínáme specifickým náznakem kůže, jako když čicháte k opasku. Pokračujeme přes štiplavý hřebíček, sladké švestky a na závěr se otevírají tóny grilovaného ananasu a slaniny, za což nejspíš vděčíme sudům po bourbonu. Je to opravdu velmi zvláštní mix chutí, který je spolu v dokonalé harmonii.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další a pro tento rok poslední vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.