Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 22

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Po evropské vsuvce se opět dostáváme do typické rumové oblasti – osvědčený Karibik, v tomto případě malebný ostrov Martinik patřící pod vlajku Francie. Další z řady perfektních agricole rumů, který se vyrábí přímo z čerstvě vylisované šťávy cukrové třtiny. Poctivý rum s AOC (appelation Martinique controlée) s řadou ocenění, např. Salon de l’Agriculture 2012: Médaille d’Or, Concours Bruxelles 2011: Médaille d’Or.

BARVA
Barva je tmavě zlatá s jantarovou jiskrou.

VŮNĚ
Výrazné, ale zároveň příjemné aroma sušeného ovoce, které se perfektně doplňuje s vanilkou a kořením. Velmi komplexní aroma dává tušit, že si dnes opravdu pochutnáme.

CHUŤ
Charakterově krásně jemná, suchá, vyvážená a kulatá chuť. Výrazně do chutě tohoto rumu promlouvá exotické ovoce, nejvíce ananas. Na patře ještě dlouho doznívají kořeněné tóny.  K suchým rumům si nacházím cestu až poslední rok, ale obávám se, že budu zase o pár stovek lehčí. Tento kousek rozhodně nebude chybět v našem domácím baru.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.