Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 22

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Po evropské vsuvce se opět dostáváme do typické rumové oblasti – osvědčený Karibik, v tomto případě malebný ostrov Martinik patřící pod vlajku Francie. Další z řady perfektních agricole rumů, který se vyrábí přímo z čerstvě vylisované šťávy cukrové třtiny. Poctivý rum s AOC (appelation Martinique controlée) s řadou ocenění, např. Salon de l’Agriculture 2012: Médaille d’Or, Concours Bruxelles 2011: Médaille d’Or.

BARVA
Barva je tmavě zlatá s jantarovou jiskrou.

VŮNĚ
Výrazné, ale zároveň příjemné aroma sušeného ovoce, které se perfektně doplňuje s vanilkou a kořením. Velmi komplexní aroma dává tušit, že si dnes opravdu pochutnáme.

CHUŤ
Charakterově krásně jemná, suchá, vyvážená a kulatá chuť. Výrazně do chutě tohoto rumu promlouvá exotické ovoce, nejvíce ananas. Na patře ještě dlouho doznívají kořeněné tóny.  K suchým rumům si nacházím cestu až poslední rok, ale obávám se, že budu zase o pár stovek lehčí. Tento kousek rozhodně nebude chybět v našem domácím baru.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

 

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply