Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 24

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Je to tady, opravdu poslední vzorek Rumového kalendáře 2021. Jakou jinou lokalitou udělat tečku za letošní degustací, než Karibikem? Dnes se pod drobnohledem podíváme na rumovou produkci z Dominikánské republiky. Tamní likérka vyrábí prémiový rum z čerstvé šťávy z cukrové třtiny, která zraje v tropickém podnebí Dominikánské republiky. Ano, tato destilérka vyrábí rum výhradně ze své vlastní cukrové třtiny a zároveň je největším producentem alkoholu v zemi.

Za touto značkou stojí přímo dánská společnost 1423 World Class Spirits. No, a to máme z faktické části asi tak vše, protože o dnešním vzorku se mi nepodařila vygooglit ani zmínka, takže dnešní recenze bude opravdu čistě subjektivní záležitost. 

BARVA
Barva je tmavě mahagonová.

VŮNĚ
Podle intenzivní vůně se domnívám, že jde spíš o mladší rum, ale samozřejmě to souvisí i s vyšším obsahem alkoholu (57,5 %). Ve vůni nacházím vanilku, sladké náznaky mléčné čokolády, exotického manga a nakonec i dřeva.

CHUŤ
Chuť se mi zdá celkově výrazná a lehce štiplavá. Tento rum má poměrně hutný charakter. Nejdřív příjemně pohladí sladké tóny čokolády, které postupně přechází v exotické ovoce. Otevírají se chutě banánu, manga a maracuji. Konec je velmi příjemně hřejivý s nádechem dřeva a kávy. Je docela zajímavý pocit pít něco, o čem se člověk vlastně nic nedočte. O to víc mě poslední rum opravdu potěšil, protože jde o moc příjemný kousek, kterým se zavděčíte jak ženám díky jeho sladkosti, tak mužům díky intenzitě a harmonii chutí i vůní. 

A to je vše, přátelé. Pokud si stále nejste jistí, zda bude letošní rumový kalendář vhodnou volbou pro vaši polovičku, rodiče, kolegy či přátele, rozhodně můžete být klidní, protože je opravdu velmi povedený a vykouzlí úsměv každému rumovému nadšenci i začátečníkovi.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.