Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 21

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Dnešní vzorek je pro mě tak trochu záhada. Nikde na internetu jsem k němu nenašel napsanou ani čárku, dokonce ani na oficiálních stránkách výrobce. Takže kdo ví, s čím vlastně máme tu čest? Každopádně víme, že se jedná o evropský rum, konkrétně z Portugalska. Rum se vyrábí z nejlepší cukrové třtiny z Madeiry a pravděpodobně zraje v kombinaci sudů z francouzského dubu. Obsah alkoholu je 40%.

BARVA
Připomínající lipový čaj s medem.

VŮNĚ
Aroma mě hodně zaskočilo. Ještě se mi to u letošního rumového kalendáře nestalo, ale poprvé vůbec nemám chuť rum pít. Hodně specifické dřevité aroma, které je silně zakouřené, až uzené.

CHUŤ
Bohužel v chuti nepřichází zlepšení, spíš naopak. V chuti se objevují stejné tóny jako ve vůni. Silně uzená a dřevitá chuť. Skoro jako by v Portugalsku nakládali do sudů s rumem kůži ze slaniny. Možná to někomu sedne, ale z mého pohledu je to v podstatě nepitelný kousek.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

 

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply