Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 21

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Dnešní vzorek je pro mě tak trochu záhada. Nikde na internetu jsem k němu nenašel napsanou ani čárku, dokonce ani na oficiálních stránkách výrobce. Takže kdo ví, s čím vlastně máme tu čest? Každopádně víme, že se jedná o evropský rum, konkrétně z Portugalska. Rum se vyrábí z nejlepší cukrové třtiny z Madeiry a pravděpodobně zraje v kombinaci sudů z francouzského dubu. Obsah alkoholu je 40%.

BARVA
Připomínající lipový čaj s medem.

VŮNĚ
Aroma mě hodně zaskočilo. Ještě se mi to u letošního rumového kalendáře nestalo, ale poprvé vůbec nemám chuť rum pít. Hodně specifické dřevité aroma, které je silně zakouřené, až uzené.

CHUŤ
Bohužel v chuti nepřichází zlepšení, spíš naopak. V chuti se objevují stejné tóny jako ve vůni. Silně uzená a dřevitá chuť. Skoro jako by v Portugalsku nakládali do sudů s rumem kůži ze slaniny. Možná to někomu sedne, ale z mého pohledu je to v podstatě nepitelný kousek.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.