Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 20

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Pomalu, ale jistě se blížíme do finiše! Dnes otevíráme dvacátý vzorek letošního rumového kalendáře a bude to pozdrav z Indonésie. Tento indonéský rum se vyrábí z melasy pomalou fermentací, do které se postupně přidávají sladové kvasnice. Destilace rumu probíhá v severní části ostrova Java podle autentických asijských technik. Výsledný rum je směsí dvou destilací – tradiční kotlíkové a sloupcové. Následně rum stárne v sudech z teakového dřeva, později v dubových sudech po bourbonu. Vzniká tak jedinečný rum oceňován znalci.

BARVA
Barva je sytě jantarová.

VŮNĚ
Ve sklenici na první dobrou cítíme muškátový oříšek, který navozuje atmosféru domácího vaječňáku. Poté se objevují tóny melasy, zralého manga a banánů.

CHUŤ
Velmi jemná, hladká a komplexní chuť. Ze začátku příjemně nasládlá po zralém ovoci, postupně se objevují chutě kakaa, tabáku a pikantního koření. Závěr je hezky štiplavý.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.