Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 18

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Země v našich končinách známá hlavně díky filmu Kokosy na sněhu – Jamajka. Odtud pochází rum ze vzorku číslo 18. Tamní destilérka vyrábí rum již od roku 1740, v roce 1962 byla ale výroba pozastavena. Po vybudování nové destilerie v roce 2004 přichází na trh tento autentický rum. Cílem bylo vytvořit tmavý rum o síle gunpowder, vývoj finálního blendu trval téměř dva a půl roku. Inspiraci získali zakladatelé značky v historickém odkazu silných tmavých jamajských rumů, které se v polovině 20 století vyráběli pro použití do míchaných nápojů. Dnes se trochu zapotíme, protože tento kousek má 54,5% alkoholu.

BARVA
Barva je tmavě hnědá s červeným odleskem.

VŮNĚ
V nose nejdřív mírně zaštípe, projevuje se silná voltáž. Krásně je cítit melasa a med. Postupně se rozvíjí kořenité tóny přecházející v náznak sójovky.

CHUŤ

Stejně jako vůně i chuť je velmi výrazná. Zpočátku mírně nasládlá po medu, po chvilce se objevují šmrncovní ovocné tóny, nejvýrazněji višně. Závěr je hodně intenzivní a dřevitý, poměrně rychle však vyprchá a dochuť zůstává poměrně prázdná. Opravdu bych tento rum použil spíše do míchaných drinků. Ostatně, lahvuje se do litrových lahví, takže využití na míchané drinky se přímo nabízí.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

 

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply