Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 18

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Země v našich končinách známá hlavně díky filmu Kokosy na sněhu – Jamajka. Odtud pochází rum ze vzorku číslo 18. Tamní destilérka vyrábí rum již od roku 1740, v roce 1962 byla ale výroba pozastavena. Po vybudování nové destilerie v roce 2004 přichází na trh tento autentický rum. Cílem bylo vytvořit tmavý rum o síle gunpowder, vývoj finálního blendu trval téměř dva a půl roku. Inspiraci získali zakladatelé značky v historickém odkazu silných tmavých jamajských rumů, které se v polovině 20 století vyráběli pro použití do míchaných nápojů. Dnes se trochu zapotíme, protože tento kousek má 54,5% alkoholu.

BARVA
Barva je tmavě hnědá s červeným odleskem.

VŮNĚ
V nose nejdřív mírně zaštípe, projevuje se silná voltáž. Krásně je cítit melasa a med. Postupně se rozvíjí kořenité tóny přecházející v náznak sójovky.

CHUŤ

Stejně jako vůně i chuť je velmi výrazná. Zpočátku mírně nasládlá po medu, po chvilce se objevují šmrncovní ovocné tóny, nejvýrazněji višně. Závěr je hodně intenzivní a dřevitý, poměrně rychle však vyprchá a dochuť zůstává poměrně prázdná. Opravdu bych tento rum použil spíše do míchaných drinků. Ostatně, lahvuje se do litrových lahví, takže využití na míchané drinky se přímo nabízí.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.