Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 17

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Sladkých sedmnáct. K tomuto pomyslnému jubileu tady máme opravdu výjimečný rum. Prostřednictvím tohoto ušlechtilého nápoje vzdává likérka hold světově proslulé obloze Kanárských ostrovů. Vytvořili 4 rumy, každý k jinému ročnímu období a souhvězdí, které je v daném období nejvýraznější.

Dnešní vzorek zastupuje jaro. Historie na moři je spojena s nebezpečnými cestami, dobrodružstvím, záhadami a poklady. Jako maják a nejdůležitější bod vždy sloužila Polárka, která se vyjímá na etiketě. Rum zrál metodou solera a je smíchán až ze 30 letých rumů.

BARVA
Barva nejvíce připomíná medovinu.

VŮNĚ
Tento mimořádný rum odhaluje výjimečné aroma exotického ovoce. Navazující vůně vanilky pozvolna přechází v ořechový podkres.

CHUŤ
Dokonalá kombinace svěžesti jarních květů a ovoce. Chuť je nádherně kulatá a vyvážená. Po ovoci chuť volně přechází v para ořechy. Na konci cítíme atypické balsamikové tóny s náznakem minerality. Opravdu velmi kvalitní a osobitý rum na celovečerní popíjení. U nás bohužel těžko k dostání, ale i malá ochutnávka stačí k tomu, abyste začali žhavit Google, odkud že se dá objednat!?

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.