Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 16

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Rum schovaný pod číslem 16 a další rumově exotická destinace – Indie. Rum se vyrábí z prvotřídní cukrové třtiny. Zraje 8 let v opalovaných dubových sudech a vyrábí na březích řeky Bharathapuzha v malém vesnickém městečku Pampadim. Raritou je ovšem ušlechtilý důvod výroby tohoto rumu. Výrobcem je nezisková organizace, která propaguje ochranu tygrů ve volné přírodě. Obdivuhodný počin.

BARVA
Barva je tmavě mahagonová.

VŮNĚ
Tento indický rum nádherně voní po melase a cukrové třtině. Vůně je intenzivní, nasládlá a svěží.

CHUŤ

I v chuti se potvrzuje, že máme tu čest se specifickým mladým rumem. Zpočátku výrazná sladkost, hlavně tóny melasy, medu a oblíbené dětské pochutiny. Ochutnávka tohoto rumu mě opravdu vrátila do raných školních let, naprosto jasně v něm totiž cítím gumové medvídky. Pánové, budiž vám to tipem pro vaše drahé polovičky, tento rum je bude nejspíš bavit. Závěr je svěží s nádechem opalovaného dubového sudu.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.