Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 15

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Rum pojmenovaný po slavném britském admirálovi, který porazil francouzské loďstvo v bitvě Svatých v roce 1782. Tento kousek je jeden ze tří speciálních rumů pojmenovaných po lodích klíčové bitvy. Loď manévrovala velmi obratně a přispěla k velkému vítězství. Triumfu tato loď dosáhla dokonce s relativně nízkými ztrátami (8 mrtvých a 20 zraněných), a to i přesto, že stála v předních liniích. Rum je smíchán z rumů ve stáří 7-12 let a zraje v dubových sudech po bourbonu.

BARVA
Barva je sytě jantarová.

VŮNĚ
Už z vůně je patrné, že jde spíše o suchý rum. Výrazné aroma dubových sudů střídá náznak vanilky a sušeného ovoce. Nakonec se ve sklenici rozvine příjemný podtón tabáku.

CHUŤ
S prvním douškem se v ústech rozvíjí chuť čokolády, marcipánu a sušeného ovoce. Rázem se objevují tóny dřeva a nakonec i vanilky. Celkově se jedná o velmi harmonický rum s jemně pikantním nádechem. Ze zmíněné řady tří rumů je sice nejmladší, ale rozhodně stojí za pozornost, zejména díky jeho komplexnosti.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

 

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply