Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 15

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Rum pojmenovaný po slavném britském admirálovi, který porazil francouzské loďstvo v bitvě Svatých v roce 1782. Tento kousek je jeden ze tří speciálních rumů pojmenovaných po lodích klíčové bitvy. Loď manévrovala velmi obratně a přispěla k velkému vítězství. Triumfu tato loď dosáhla dokonce s relativně nízkými ztrátami (8 mrtvých a 20 zraněných), a to i přesto, že stála v předních liniích. Rum je smíchán z rumů ve stáří 7-12 let a zraje v dubových sudech po bourbonu.

BARVA
Barva je sytě jantarová.

VŮNĚ
Už z vůně je patrné, že jde spíše o suchý rum. Výrazné aroma dubových sudů střídá náznak vanilky a sušeného ovoce. Nakonec se ve sklenici rozvine příjemný podtón tabáku.

CHUŤ
S prvním douškem se v ústech rozvíjí chuť čokolády, marcipánu a sušeného ovoce. Rázem se objevují tóny dřeva a nakonec i vanilky. Celkově se jedná o velmi harmonický rum s jemně pikantním nádechem. Ze zmíněné řady tří rumů je sice nejmladší, ale rozhodně stojí za pozornost, zejména díky jeho komplexnosti.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.