Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 14

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Panenský ostrov Mauricius ukrývá další rumový unikát. Tamní rum prochází hned dvojitou destilací. Zraje systémem solera. Tři až šest měsíců před lahvováním se do něj přidává sirup z tmavého třtinového cukru smíchaného s 35% rumem. Tato část výrobního procesu se provádí v Burgundsku, finální míchání však probíhá v Cognacu. Vzniká tak skvělý, výjimečný rum pocházející z čisté přírody.

BARVA
Barva je zářivě zlatá.

VŮNĚ
Po nalití do sklenice vás okouzlí intenzivním medovým aroma s tóny cukrové třtiny, exotických bylin a zralého ovoce.

CHUŤ
Chuť má jemnou, velmi šťavnatou s prvky karamelu a cukrové třtiny. V pozadí výrazně vystupují chutě banánu, broskve a žlutého melounu. Závěr je dlouhý, svěží, lehce kořeněný. Naprosto ideální pro milovníky exotických rumů. Doporučuje se pít samotný nebo s kostkou ledu.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

 

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply