Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 14

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Panenský ostrov Mauricius ukrývá další rumový unikát. Tamní rum prochází hned dvojitou destilací. Zraje systémem solera. Tři až šest měsíců před lahvováním se do něj přidává sirup z tmavého třtinového cukru smíchaného s 35% rumem. Tato část výrobního procesu se provádí v Burgundsku, finální míchání však probíhá v Cognacu. Vzniká tak skvělý, výjimečný rum pocházející z čisté přírody.

BARVA
Barva je zářivě zlatá.

VŮNĚ
Po nalití do sklenice vás okouzlí intenzivním medovým aroma s tóny cukrové třtiny, exotických bylin a zralého ovoce.

CHUŤ
Chuť má jemnou, velmi šťavnatou s prvky karamelu a cukrové třtiny. V pozadí výrazně vystupují chutě banánu, broskve a žlutého melounu. Závěr je dlouhý, svěží, lehce kořeněný. Naprosto ideální pro milovníky exotických rumů. Doporučuje se pít samotný nebo s kostkou ledu.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.