Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 9

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Devítka a její ,,chill zone“ – Fiji. Jako první se mně vybaví golf, rentiéři ve světlých kalhotech s bílou ležérní košilí a doutníkem. A přesně taková pohoda přímo dýchá ze vzorku číslo 9. Zakladatel značky se nejprve pustil do záchrany luxusního koňaku Pierre Ferrand. Ale co s použitými sudy? Dlouho hledal výrobce rumu, který by sudy převzal, až mu došla trpělivost, vzdělal se v oblasti rumů sám a nyní vyrábí jedny z nejlepších karibských rumů. Jeden z nich si dnes představíme. Tento rum zraje na ostrově přibližně 2-3 roky v tropickém klimatu. Poté se vydá na cestu do Francie kde dozrává další rok v sudech po zmíněném koňaku.

BARVA
Barva mi připomíná hruškovici z dubového sudu od Žufánka. Tento rum je možná o něco tmavší, ale hrušková jiskra se nezapře.

VŮNĚ
Z dosavadních vzorků asi nejvýraznější a nezaměnitelná vůně. Cítit jsou hlavně zralé banány a hrušky. Už zpočátku působí rum velmi svěžím dojmem.

CHUŤ
Chuť je krásně kulatá a plná s tóny medu, švestek, kokosu a vanilky. Závěr je krásně vyvážený s chutí hrušek, banánu a bourbonu. Musím říct, že v cenové relaci kolem 7 stovek českých korun bychom hledali osobitějšího zástupce rumů jen velmi obtížně. Rozhodně je to horký adept na doplnění každého domácího baru.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.