Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 10

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Vzorek číslo 10 ukrývá tajemství rodiny Varelových. José Varela Blanco postavil v městečku Pesé první lis na cukrovou třtinu, v té době ještě neměl na rum ani pomyšlení. S myšlenkou na produkci oblíbené lihoviny přišli až jeho synové a dobře udělali. jejich rumy dnes patří mezi nejoblíbenější. Desátý rum z letošního kalendáře je dobře známý díky skvělému poměru cena:výkon. Rum vzniká v Panamě, tedy v tropických podmínkách a prochází extra šetrnou destilací. Se stejnou pečlivostí jsou vybírány americké sudy z bílého dubu po whiskey, kde rum odpočívá 12 let.

BARVA
Barva je tmavě karamelová. Už když se na tento rum díváte ve sklenici, tušíte, že máte tu čest ochutnat výjimečný kousek.

VŮNĚ
Na první přičichnutí je jasně patrná ovocná, kořeněná vůně s kouřovým podkresem. Krásně voní po banánech, mangu a vanilce.

CHUŤ
Na patře je sametově hebký, příjemně nasládlý s náznakem banánů a vanilka přecházející do skořice. Nakonec se o slovo hlásí jemný tabákový dojezd. Tento rum je ideální na delší popíjení jen tak, či v párování s kvalitním doutníkem.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.