Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 11

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Dnes se podíváme na zoubek rumu z Peru. V tamní destilérce, která byla založená v první polovině 20. století, vyrábějí rum stále stejným způsobem. Melasa se získává ze zralé cukrové třtiny pěstované v těch nejlepších možných podmínkách, používají se klasické skotské destilační kolony, staření podobné metodě solera. Tento vybraný kousek zraje v amerických dubových sudech, následně se rum převáží do Evropy, kde probíhá druhé zrání.

BARVA
Barva je světle bronzová.

VŮNĚ
Hned ze startu je jasné, že se jedná o sladší rum. Ve sklenici se krásně doplňuje aroma datlí, karamelu, fíků a sušeného ovoce.

CHUŤ
Tento peruánský rum je velmi jemný, sladký a kulatý s tóny datlů a fíků. Zachovává si však svěžest díky svému mládí (8 let). Celkově rum působí velmi vyváženě. Parádu s ním uděláte v nejedné míchačce nebo jen tak na ledu. A proč si ho nedopřát zrovna ke svatomartinské večeři? Jako přípitek bude ideální.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

 

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply