Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 11

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Dnes se podíváme na zoubek rumu z Peru. V tamní destilérce, která byla založená v první polovině 20. století, vyrábějí rum stále stejným způsobem. Melasa se získává ze zralé cukrové třtiny pěstované v těch nejlepších možných podmínkách, používají se klasické skotské destilační kolony, staření podobné metodě solera. Tento vybraný kousek zraje v amerických dubových sudech, následně se rum převáží do Evropy, kde probíhá druhé zrání.

BARVA
Barva je světle bronzová.

VŮNĚ
Hned ze startu je jasné, že se jedná o sladší rum. Ve sklenici se krásně doplňuje aroma datlí, karamelu, fíků a sušeného ovoce.

CHUŤ
Tento peruánský rum je velmi jemný, sladký a kulatý s tóny datlů a fíků. Zachovává si však svěžest díky svému mládí (8 let). Celkově rum působí velmi vyváženě. Parádu s ním uděláte v nejedné míchačce nebo jen tak na ledu. A proč si ho nedopřát zrovna ke svatomartinské večeři? Jako přípitek bude ideální.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.