Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 12

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Dvanáctka a politicky kontroverzní lokalita – Kuba. Místní elegantní rum vzniká podle tradice Vigia Bodega, kteří již 60 let skvěle inovují své výrobní procesy. Je to směs nejlepších kubánských ostrovních rumů. Opravdový kubánský poklad. Tento rum přivádí kubánský nápoj z cukrové třtiny za hranice Kuby do oblasti luxusních rumů.

BARVA
Barva je jasně jantarová s mírnou jiskrou.

VŮNĚ
Jasně patrné citrusové aroma střídá nádech skořice, karamelu a neztratí se ani dubový sud. Vůně je velmi svěží, jiskrná.

CHUŤ
Chuť má jemný, suchý charakter s tóny zralých citrusových plodů. Postupně se objevuje náznak kokosu, vanilka a skořice přecházející v dubový sud. Rum pod číslem 12 bude skvělý třeba do Hemingway Daiquiri nebo jen tak s kostkou ledu a plátkem pomeranče. Pro gurmány vhodný v pokojové teplotě s kubánským doutníkem. Mě osobně moc neoslovil, zatím asi nejslabší vzorek z letošního rumového kalendáře.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.