Menu
Nezařazené

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 8

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Dnes si uděláme výlet za exotikou. Naší cílovou destinací bude Thajsko. V provincii Pathum Tani vzniká vůbec první thajský rum z cukrové třtiny, který je vyvážen do Francie. Ve světě rumů tedy velká novinka. Po destilaci tento rum zraje 5 let v sudech z bílého dubu po americkém bourbonu, a to bez dolévání. Rum je zastřen tajemstvím, protože není známo, ve které palírně vzniká.

BARVA
Barva má bronzový odstín s nádechem hnědé.

VŮNĚ

Hned na úvod je jasné, kde rum zrál. Jemnou vůni dubu střídá náznak popcornu, bourbon zkrátka sehrál svoji roli. Projevují se i tóny vanilky a tabáku.

CHUŤ
Stejně jako u vůně – místo zrání tohoto rumu se nezapře. Jemná, přitom plná chuť dubového sudu. Chuť pozvolna přechází do nasládlé vanilky a čokolády. Závěr je příjemně jemný, suchý, lehce tabákový. V ústech zůstává ještě dlouho po posledním doušku. Musím říct, že letošní kalendář je zatím samé překvapení. I v Thajsku umí udělat opravdu kvalitní rum!

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply