Menu
Nezařazené

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 8

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Dnes si uděláme výlet za exotikou. Naší cílovou destinací bude Thajsko. V provincii Pathum Tani vzniká vůbec první thajský rum z cukrové třtiny, který je vyvážen do Francie. Ve světě rumů tedy velká novinka. Po destilaci tento rum zraje 5 let v sudech z bílého dubu po americkém bourbonu, a to bez dolévání. Rum je zastřen tajemstvím, protože není známo, ve které palírně vzniká.

BARVA
Barva má bronzový odstín s nádechem hnědé.

VŮNĚ

Hned na úvod je jasné, kde rum zrál. Jemnou vůni dubu střídá náznak popcornu, bourbon zkrátka sehrál svoji roli. Projevují se i tóny vanilky a tabáku.

CHUŤ
Stejně jako u vůně – místo zrání tohoto rumu se nezapře. Jemná, přitom plná chuť dubového sudu. Chuť pozvolna přechází do nasládlé vanilky a čokolády. Závěr je příjemně jemný, suchý, lehce tabákový. V ústech zůstává ještě dlouho po posledním doušku. Musím říct, že letošní kalendář je zatím samé překvapení. I v Thajsku umí udělat opravdu kvalitní rum!

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.