Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 6

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Šestý vzorek nás vezme do Venezuely. Tamní haciendu založil španěl Félix dej Fierro již v roce 1762 v oblasti Macarapana-Carúpano. Tato nížina se vyznačuje specifickým klimatem – vysoké teploty přes den, nízká teplota v noci a vysoká vlhkost. Toto klima urychluje a zintenzivňuje proces zrání. Pro výrobu rumů zde používají vodu z pramene v údolí a cukrovou třtinu s vysokým obsahem cukru. V aktuálním vzorku máme rumy až 6 let staré.

BARVA
Barva je světle zlatá.

VŮNĚ

Už na začátku, kdy do skleničky ponoříte nos, je jasně poznat mladý, svěží rum. Nejvíce praští do nosu ananas a citrusové ovoce.

CHUŤ
Chuť je zpočátku příjemně nasládlá. Postupně získává na intenzitě, objevují se zmíněné citrusy, nejvíce limetka. Tento rum bude vhodný spíše do míchaných drinků. A proč ne zrovna se šťávou z limetky a tonicem nebo colou? Oživit tyto profláknuté míchačky kvalitním rumem je skoro povinnost.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.