Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 6

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Šestý vzorek nás vezme do Venezuely. Tamní haciendu založil španěl Félix dej Fierro již v roce 1762 v oblasti Macarapana-Carúpano. Tato nížina se vyznačuje specifickým klimatem – vysoké teploty přes den, nízká teplota v noci a vysoká vlhkost. Toto klima urychluje a zintenzivňuje proces zrání. Pro výrobu rumů zde používají vodu z pramene v údolí a cukrovou třtinu s vysokým obsahem cukru. V aktuálním vzorku máme rumy až 6 let staré.

BARVA
Barva je světle zlatá.

VŮNĚ

Už na začátku, kdy do skleničky ponoříte nos, je jasně poznat mladý, svěží rum. Nejvíce praští do nosu ananas a citrusové ovoce.

CHUŤ
Chuť je zpočátku příjemně nasládlá. Postupně získává na intenzitě, objevují se zmíněné citrusy, nejvíce limetka. Tento rum bude vhodný spíše do míchaných drinků. A proč ne zrovna se šťávou z limetky a tonicem nebo colou? Oživit tyto profláknuté míchačky kvalitním rumem je skoro povinnost.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply