Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 5

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

V roce 1932 se dalo dohromady pár chytrých hlav a založily destilérku na malém ostrově. Karibský ostrov Antigua má rozlohu pouhých 280 metrů čtverečných. Takový počin zaslouží obdiv. Jejich rumy zrají v sudech po bourbonu a Tennessee whiskey.

BARVA
Barva je třpytivě zlatá.

VŮNĚ

Nejprve se projevují dubové sudy, postupně se rozvíjí vůně ovoce a skořice.

CHUŤ
V chuti cítím nejprve nasládlé sušené ovoce, postupně se hlásí o slovo kokos připomínající, u žen oblíbený, Malibu. Závěr patří sudům po whiskey a svoji roli nejspíš sehrály i dubové hranoly, které blendeři na ostrově Antigua přidávají do sudů. Pro mě je konec až příliš dubově výrazný.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.