Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 5

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

V roce 1932 se dalo dohromady pár chytrých hlav a založily destilérku na malém ostrově. Karibský ostrov Antigua má rozlohu pouhých 280 metrů čtverečných. Takový počin zaslouží obdiv. Jejich rumy zrají v sudech po bourbonu a Tennessee whiskey.

BARVA
Barva je třpytivě zlatá.

VŮNĚ

Nejprve se projevují dubové sudy, postupně se rozvíjí vůně ovoce a skořice.

CHUŤ
V chuti cítím nejprve nasládlé sušené ovoce, postupně se hlásí o slovo kokos připomínající, u žen oblíbený, Malibu. Závěr patří sudům po whiskey a svoji roli nejspíš sehrály i dubové hranoly, které blendeři na ostrově Antigua přidávají do sudů. Pro mě je konec až příliš dubově výrazný.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply