Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 4

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Číslo 4 nabízí výlet k protinožcům. Australský rum stařený metodou „single barel“ ve 200 litrových amerických dubových sudech po bourbonu. V těchto pečlivě vybraných sudech rum odpočívá 5 let.

BARVA
Barva je sytě zlatá připomínající medovinu.

VŮNĚ
Na první dobrou v nose trochu zaštípe dubový sud a nejspíš se projevuje i vysoké procento alkoholu (57,2%). Postupně se rozvíjí vůně karamelu a náznak citrusů.

CHUŤ
Velmi výrazná, bohatá a šťavnatá chuť. Hodně se podobá bourbonu. Oproti němu ovšem vstupuje do popředí chuť citrusů. Sám výrobce doporučuje vychutnat rum někde na skále s plátkem limetky. Dokážu si představit, že obzvlášť v zimních měsících takový přípitek v přírodě opravdu potěší.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.