Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 4

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Číslo 4 nabízí výlet k protinožcům. Australský rum stařený metodou „single barel“ ve 200 litrových amerických dubových sudech po bourbonu. V těchto pečlivě vybraných sudech rum odpočívá 5 let.

BARVA
Barva je sytě zlatá připomínající medovinu.

VŮNĚ
Na první dobrou v nose trochu zaštípe dubový sud a nejspíš se projevuje i vysoké procento alkoholu (57,2%). Postupně se rozvíjí vůně karamelu a náznak citrusů.

CHUŤ
Velmi výrazná, bohatá a šťavnatá chuť. Hodně se podobá bourbonu. Oproti němu ovšem vstupuje do popředí chuť citrusů. Sám výrobce doporučuje vychutnat rum někde na skále s plátkem limetky. Dokážu si představit, že obzvlášť v zimních měsících takový přípitek v přírodě opravdu potěší.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply