Menu
Recenze / Rumový kalendář

Rumový kalendář 2018 – č. 1 – Dictador 20y

[gap height=“75px“]

[row]

[col span=“6″ span__sm=“12″]

Hned první den nasadil letošní rumový kalendář laťku poměrně vysoko. Dvacetiletá solera od Dictadora, původem z Kolumbie, je pro mne vcelku milým překvapením.

Barva: Krásně temná s hnědo červenými tóny, dává tušit, o jaký typ rymu asi půjde.

Vůně: V nose, mimo klasickou vanilku, jsou cítit těžší zakouřené tóny kávy a karamelu. Někomu může vadit silnější alkohol, ale není tak silný, jako u některých jiných rumů.

Chuť: Podobně jako u vůně, je i chuť poměrně těžká. Ne ale tak moc, aby přebíjela ostatní tóny. Spíše má díky ní člověk pocit plnosti v ústech. I tady jsou patrné hořké zakouřené tóny, které se snoubí s medovou sladkostí. Osobně zde cítím kakao a opět trochu karamel, podobně jako ve vůni. Celkově je chuťový profil velmi příjemně posazený a dokáže člověka zaujmout.

Ocas: Krásně hřejivý až štiplavý, s překvapivě dlouhým dojezdem.

A jak tedy rum hodnotím? Za mne je tento kousek velmi příjemným startem letošního rumového kalendáře, který bych si dokázal představit ve své rumové sbírce.

Dávám celkově 70 bodů ze 100

Nezbývá než doufat, že minimálně takové budou i další vzorky z letošního kalendáře…

[/col]
[col span=“6″ span__sm=“12″ align=“center“]

[ux_image id=“1228″ width=“95″]

[button text=“Zobrazit lahev na eshopu“ expand=“true“ link=“https://www.alkohol.cz/produkty/dictador-solera-20y-7951/#a_box=va3dbkk8″]

[/col]

[/row]
[gap height=“75px“]

[ux_image id=“1229″]

[gap height=“75px“]

A jak chutnal první rumový kousek z letošního adventního kalendáře vám? Jaké byste mu dali hodnocení? Najde si tato lahev čestné místo ve vaší rumové sbírce? Co byste na něm pochválili a co byste mu naopak vytkli?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce: https://www.facebook.com/masterblender.cz/

Jak se říká, tisíc lidí, tisíc chutí, takže budu rád za každý další názor. … Zítra večer se kolem sedmé, u dalšího vzorku, těším na viděnou! 🙂

P.S: A pokud ještě náhodou nemáte svůj kalendář, napravte to na www.rumovykalendar.cz … nejpozději v úterý jej máte doma, těch pár vzorků doženete a pak můžete koštovat každý večer až do Vánoc s námi!

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz