Menu
Aktuality / Doporučuji / Novinky

German Rum Festival 2018 – top rumová akce na světě

Vy, co občas navštěvujete můj blog víte, že se vás snažím pravidelně informovat o rumových degustacích a podobných akcích v bližším i vzdálenějším okolí.

Tentokrát pro vás mám ale akci, kterou by měl alespoň jednou za život navšívit každý, kdo to s rumem myslí vážně. Nekecám – je to opravdu tak… Muslimové mají pouť do Mekky, fotografové Burning MANa a milovníci rumu German Rum Festival.

German Rum Festival v Berlíně, je již několik ročníků největší akcí svého druhu na světě. Letošní 8. ročník se koná již tento víkend, tj. ve dnech 13. a 14. 10. 2018, takže jestli ještě nemáte žádné plány, je tohle jasná priorita č.1!

Zde je krátké video z loňského 7. ročníku:

[ux_video url=“https://www.youtube.com/watch?v=m14Xq5k7u-8″]

Letošní ročník nese podtitul „Okolo světa“ a těšit se můžete na 60 vystavovatelů z celého světa, kteří pro vás připravili více než 400 lahví rumu, rhumu či cachacy. Ano, jet na tuto akci autem se vážně nedoporučuje, protože po tomto víkendu asi ještě pár dní nadýcháte 😉

Samozřejmostí jsou masterclass přednášky v podání 30 odborníků na slovo vzatých. Budete tak mít možnost nejen rumy ochutnat, ale také se dozvědět něco nového.

Některé značky zde plánují představit i zcela nové rumy, které zatím nikde nebyly k vidění a ni ochutnání. Např. 1423.dk zde představí jejich rum, kterého brand zaštítila kapela Rammstein.

[ux_image id=“1211″]

[gap]

Ti, co milují míchané nápoje, se mohou těšit na profesionální barmanské show. Zkrátka ať již pijete rum v jakékoliv jeho podobě, určitě si zde vyberete. A kdo ví, třeba zde objevíte nějakou svou novou „nejmilovanější lahev“.

Já osobně to letos z pracovních důvodů bohužel nestíhám, ale příští rok se na festival chystám také, takže se můžete těšit na velký fotoreport a recenzi této naprosto jedinečné akce.

No a klidně se můžete ke mně připojit. Vypadá to, že si i s pár kamarády uděláme roadtrip vlakem z Břeclavi a průběžně budeme online informovat o tom, jak si stojíme a zda vůbec ještě stojíme 😀

Vstupenky a více informací o German Rum Festival 2018 naleznete zde: http://rumfest-berlin.com

No a abychom něco z letošního ročníku měli i my, kteří se tam tentokrát nedostaneme, ve spolupráci se serverem alkohol.cz pro vás chystám krátký článek s informacemi, které lahve byly letos na German Rum Festivalu oceněny a vy si je tak budete moci hned objednat do své rumové sbírky a ochutnat je alespoň v pohodlí domova.

[ux_image id=“448″ link=“https://www.alkohol.cz/produkty/rumy-cachaca/kategorie/#a_box=va3dbkk8″]

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz