Menu
Recenze / Rumový kalendář

Rumový kalendář 2018 – č. 2 – Whisper Antigua Gold Rum

[gap height=“75px“]

[row]

[col span=“6″ span__sm=“12″]

Tak jsem to včera zakřikl. Podobně jako v minulém roce, po relativně vysoce nasazené laťce, následuje něco, co rozhodně není rumem, který bych si koupil i domů.

Ne, neodsuzuji jej a jistě se najdou rumoví gurmáni, kterým udělá nemalou radost. Bohužel, já, jelikož nejsem milovníkem suchých rumů, mezi ně zatím rozhodně nepatřím.

A jaký tedy dle mých chuťových preferencí Whisper Antigua Gold Rum je?

Barva: Zlato, které rum nese v názvu, naprosto vystihuje i jeho barvu. Ta je krásně zářivá do žlutých tónů.

Vůně: V ní podle mne převažuje vypalované dřevo a ikdyž výrobce avizuje ovocné tóny, jediné, co jsem tam mimo vanilku objevil, byly jemné tóny hrušky.

Chuť: Odpovídá tomu, co jsem napsal již na samotném začátku – je suchá jako troud, na závěr až trochu trpká. Rum zrál v sudech po bourbonu, tak možná právě proto. V ústech po velmi krátké chvíli překvapí docela silný alkohol.

Ocas: No a ona alkoholová hřejivost odeznívá neskutečně neskutečně dlouho a zůstávají dřevité tóny.

A to je vše, dámy a pánové. Nic víc a nic míň jsem v něm neobjevil. Ale třeba budete mít více štěstí…

Ne, není to vyloženě průšvih, jen se mi netrefil do chuti, proto je mé celkové hodnocení odpovídajících 40 bodů ze 100

[/col]
[col span=“6″ span__sm=“12″ align=“center“]

[ux_image id=“1245″ width=“80″]

[/col]

[/row]
[gap height=“75px“]

[ux_image id=“1248″]

[gap height=“75px“]

A jak chutnal druhý rumový kousek z letošního adventního kalendáře vám? Jaké byste mu dali hodnocení? Najde si tato lahev čestné místo ve vaší rumové sbírce? Co byste na něm pochválili a co byste mu naopak vytkli?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce: https://www.facebook.com/masterblender.cz/

Jak se říká, tisíc lidí, tisíc chutí, takže budu rád za každý další názor. … Zítra večer se kolem sedmé, u dalšího vzorku, těším na viděnou! ?

P.S: A pokud ještě náhodou nemáte svůj kalendář, napravte to na www.rumovykalendar.cz … nejpozději v úterý jej máte doma, těch pár vzorků doženete a pak můžete koštovat každý večer až do Vánoc s námi!

 
O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz