Menu
Recenze / Rumový kalendář

Rumový kalendář 2018 – č. 3 – New Grove 8yo

[gap height=“75px“]

[row]

[col span=“6″ span__sm=“12″ align=“left“]

Zázrak se nekoná. Dnes jsem v jedné diskuzi na FB u Pavla Ungra, který má mimochodem také skvělý blog o rumech, napsal nadnesené přirovnání kvality vzorků z letošního rumového kalendáře: 
Přijde mi to, jako bychom stáli u plaveckého bazénu. S prvním vzorkem v průměrné výšce jsme skočili do vody. Druhý vzorek byl ponor a dopad na dno. No a trojka? Trojka byl pokus od dna se odrazit, jenže nám při něm spadly plavky, tak jsme na tom dně zatím zůstali“ 🙂 … A co že tím chtěl „básník“ říci? Pokračujeme v linii suchých rumů, takže ikdyž se snažím hodnotit co nejobjektivněji, trpím.

Barva: Tmavší než včera a více do oranžových tónů. Určitě ale ne tak rubínová, jako na originální promo fotografii vpravo.

Vůně: Podobně jako barva, mi dala naději, že rum bude mnohem lepší, než Whisper. Z počátku jsou cítit příjemné sladší ovocné tóny, trocha ananasu a banánu a po chvíli tohle všechno převálcuje vanilka. Bohužel, tím pozitiva z mého úhlu pohledu končí.

Chuť: Má mírně kořenitý kouřový nádech, objevuje se trocha pomeranče, ale tu po chvíli zabije silný alkohol.

Ocas: Tento alkohol sice poměrně rychle odezní, ale zůstane po něm štiplavost po bocích jazyka.

A to je vše, přátelé. Co k tomu ještě dodat? Neurazí, nenadchne, je o trochu lepší než včerejší kousek, ale domů bych si jej asi nekoupil. Mé hodnocení je tedy úměrných 45 bodů ze 100.

[/col]
[col span=“6″ span__sm=“12″ align=“center“]

[ux_image id=“1261″ width=“90″]

[/col]

[/row]
[ux_image id=“1252″]

[gap height=“75px“]

A jak chutnal třetí rumový kousek z letošního adventního kalendáře vám? Jaké byste mu dali hodnocení? Najde si tato lahev čestné místo ve vaší rumové sbírce? Co byste na něm pochválili a co byste mu naopak vytkli?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce: https://www.facebook.com/masterblender.cz/

Dejte vědet. Budu rád za každý váš názor. … Zítra večer se kolem sedmé, u dalšího vzorku, těším na viděnou! ?

P.S: A pokud ještě náhodou nemáte svůj kalendář, napravte to na www.rumovykalendar.cz … třeba jako dárek od Mikuláše. Těch pár vzorků doženete a pak můžete koštovat každý večer až do Vánoc s námi!

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz