Rumový kalendář 2018 – č. 4 – Ron Cihuatán 8 Years

A tohle je přesně důvod, kvůli kterému si rumový adventní kalendář každý rok kupuju. Může v něm být nespočet vzorků, po kterých se mi zkřiví pusa, ale pak člověk narazí na něco jako je tenhle kousek a vše je rázem odpuštěno. Paradoxně tohle je přesně ta lahev, kterou bych si podle barvy, stáří, ani obalu, nikdy nevybral. A mohl bych kolem ní v obchodě chodit roky. Jenže pak na ni natrefíte v kalendáři, což vás donutí ji otevřít a ejhle…

Barva: Světlější zlatá a když jsem ji uviděl poprvé, bál jsem se, že budeme pokračovat v suché linii jako předchozí dva dny. Ale opak je bohudík pravdou.

Vůně: Začne výraznou vanilkou, přidá se karamel s trochou smetany a po chvilkovém vydýchání se vše posune do kakových bobů a čokolády společně s trošičkou citrusu.

Chuť: Ta mne neskutečně baví! Nasládlá, ale ne jednotvárná. Krásně pestrá, plná různých tónů, počínaje čokoládou, přes kávu, až do citrusu.

Ocas: V ústech se postupně rozvine velmi příjemný alkohol, ale nijak nepřerazí ostatní chuťové vjemy, jen mile zahřeje.

Ano, tohle je zatím nejlepší vzorek z letošního rumového kalendáře a já si hned objednávám jednu celou lahev domů. Pokud chcete také, vpravo máte odkaz přímo na eshop 😉

Uf. Čekat se vážně vyplatilo. Tahle osmiletá solera z El Salvadoru byla vážně lahůdka. Až je mi líto, že jí bylo tak málo! Mé hodnocení je 90 procent ze 100 a je to první vzorek, kterého doporučuji koupit celou lahev.

Zobrazit lahev na eshopu

A jak chutnal denšní čtvrtý rumový kousek vám? Jaké byste mu dali hodnocení? Najde si tato lahev také čestné místo ve vaší rumové sbírce? Co byste na něm pochválili a co byste mu naopak vytkli?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce: https://www.facebook.com/masterblender.cz/

Dejte vědet. Budu rád za každý váš názor. … Zítra večer mezi sedmou a osmou, u dalšího vzorku, těším na viděnou! ?

P.S: A pokud ještě náhodou nemáte svůj kalendář, napravte to na www.rumovykalendar.cz … třeba jako dárek od Mikuláše. Těch pár vzorků doženete a pak můžete koštovat každý večer až do Vánoc s námi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *