Menu
Recenze / Rumový kalendář

Rumový kalendář 2018 – č. 5. – Domaine de Séverin VO

[gap height=“74px“]

[row]

[col span=“6″ span__sm=“12″]

Dnes jsem se zdržel na cestách a tak recenzi dokončuji mnohem později, než obvykle. A popravdě, vůbec se mi do psaní nechtělo. Hned jak jsem zahlédl informaci, že se jedná o Agricole rum, měl jsem jasno, že včerejší vzorek dnes překonán nebude… A taky že jo.

První rada, pokud jste jej ještě neotevřeli, nebo otevřeli a nezačali pít – nechte jej vydýchat! A klidně i hodinku, dvě. Určitě to dojmu z něj alespoň trochu pomůže. Ikdyž nečekejte i tak žádné zázraky.

Barva: Plavě zlatá, určitě méně výrazná, než je ta na promo fotce vpravo.

Vůně: No, jestli se tomu dá říct vůně. Je to prostě typický Agricole kousek. Po chvilce vydýchání ale agresivní část trochu vyprchá a vykoukne na vás vanilka a dřevo s trochou pepřových tónů.

Chuť: Je to jen tříletý rum. Navíc agricole a zrál v sudech po bourbonu. Co vám k tomu mám ještě říct? Ještě teď se mi křiví pusa, jen si na něj vzpomenu. Maximum, co v oné typické agricole pachuti najdete je to, co je ve vůni. A to ješte musíte hodně hledat.

Ocas: Je pepřove štiplavý, hřejivý a vydrží poměrně dlouho.

A to je bohudík vše. Jsem rád, že jej mám za sebou a rozhodně si jej nekoupím. Mé hodnocení je zatím nejslabší z celého kalendáře – 25 bodů ze 100. Ale vím, že nás čekají ještě další Agricole rumy, tak snad budou alespoň o chlup lepší, než tento, např. ala můj oblíbený Arcane.

[/col]
[col span=“6″ span__sm=“12″ align=“center“]

[ux_image id=“1290″ width=“90″]

[/col]

[/row]
[gap height=“75px“]

[ux_image id=“1294″]

[gap height=“75px“]

A jak chutnal denšní pátý rumový kousek vám? Jaké byste mu dali hodnocení? Máte na něj podobný názor jako já?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce: https://www.facebook.com/masterblender.cz/

Dejte vědet. Budu rád za každý váš názor. … Zítra večer mezi sedmou a osmou, u dalšího vzorku, těším na viděnou! ?

P.S: A pokud ještě náhodou nemáte svůj kalendář, napravte to na www.rumovykalendar.cz … třeba jako dárek od Mikuláše. Těch pár vzorků doženete a pak můžete koštovat každý večer až do Vánoc s námi!

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz