Rumový kalendář 2018 – č. 20 – Mombacho Ron 8 Años

„Tak, děti, ještě čtyřikrát se vyspinkáte a budou tu Vánoce. A aby vám to čekání rychleji utíkalo, můžete si otevřít další okénko ve vašem adventním kalendáři.“… A co že se pod ním skrývá? Osmiletý vulkán jménem Mombacho.

Barva: Opět chválím, sedí zcela přesně podle promo fotografie napravo. Kéž by to tak měly všechny rumy a neklamaly občas zákazníky na eshopech.

Vůně: Je středně silná a lze v ní mimo dřevité tóny cítít lékořici a tabák.

Chuť: Je celkově velmi jemná, kulatější, začíná tóny medu a po chvíli se přidává tabák, kakao a opět lékořice. Jako celek působí velmi příjemně.

Ocas: Bohužel téměř vše odezní poměrně rychle, zůstane jen jemná štiplavost na špičce jazyka a na patře.

A jaké že je mé hodnocení? Poměrně vysoké. Na to, jak „starý“ je, mě Mombacho velmi mile překvapil. Je to seriózní rum, který sice na první pohled ničím nevyčnívá z řady, na druhou stranu právě v jeho komplexnosti a vyváženosti je jeho kouzlo. Za mne je to dnes 74 bodů ze 100.

Tak co říkáte na dvacátý vzorek? Jaké byste mu dali hodnocení? Máte na něj podobný názor jako já, nebo zcela jiný?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce: https://www.facebook.com/masterblender.cz/

Dejte vědet. Budu rád za každý váš názor. … Zítra večer se u dalšího kousku, těším na viděnou! ?

P.S: Pokud si chcete kalendář objednat, zkusit, zda byste předchozí kousky hodnotili jinak a další vzorky chcete objevovat s námi, tady honem sem: www.rumovykalendar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *