Menu
Recenze / Rumový kalendář

Rumový kalendář 2018 – č. 21 – Old New Orleans Amber Rum

[gap height=“75px“]

[row]

[col span=“6″ span__sm=“12″]

Ne, neočekávám, že se na hodnocení tohoto rumu shodnu s valnou většinou z vás. Na to je moc osobitý. Jenže já mám rád věci, které jsou jiné, něčím výjimečné a zajímavé. A Old New Orleans Amber Rum do této kategorie v mých očích rozhodně patří… A to i přes určité vady na kráse, které mi brání jej ohodnotit ještě lepším hodnocením.

Barva: O trochu světlejší, než je na promo lahvi, ale to je podle všeho dáno tím, že lahev má ze zadní strany velkou etiketu, která nepropustila dostatek světla, takže rum vypadá na promo fotografii tmavší, než ve skutečnosti je.

Vůně: V té je něco, co po celou dobu, tj. i po vydýchání, překáží. Nedokážu to zařadit (možná i díky začínající rýmě), každopadné ale pokud se od toho oprostím, cítím rumové pralinky – takovou tu vnitřní část cukrové krusty naplněné rumovou trestí. Dále jsou ve vůni patrné i vcelku výrazné citrusové tóny.

Chuť: Je velmi komplikovaná. Jedná se o Amber rum, častěji nazývaný Spiced rum, takže lze očekávat i zde vjemy jiné, než jak jsou zvykem. Co mohu doporučit, je vydržet válet doušek alespoň 15-30 sekund v puse. Nejprve jde cítít opět tóny citrusu a ovoce s jemnou sladkostí vanilky. To hlavní ale přijde až po cca. 15 vteřinách. Pokud si s douškem opravdu poctivě hrajete v puse a válíte ze strany na stranu, objeví se určitý hmatový vjem. Jako byste najednou měli v puse „hrudku“ ne zcela rozpuštěného medu. Úplně cítíte, jak se tam potvůrka uprostřed jazyka válí ze strany na stranu. A to mě prostě baví.

Ocas: Na samotném konci se objeví určitá kořenitá hořkost, kterou ale vzhledem ke hmatovému vjemu dokážu výjimečně odpustit. Po delší chvíli hořkost zmizí a zůstane jen štiplavost na špičce jazyka.

Uf. Opravdu těžké hodnotit. Zvláště s vědomím, že si možná valná většina z vás tentokrát bude ťukat na hlavu, jak jsem mohl dát tak moc bodů. Jenže sto lidí, sto chutí a zrovna tady předem říkám a varuji, že budu hodnotit jinak, než byste asi čekali. Proto prosím berte trochu s rezervou, že dávám hmatatelných 70 bodů ze 100.

[/col]
[col span=“6″ span__sm=“12″ align=“center“]

[ux_image id=“1469″ width=“96″]

[/col]

[/row]
[gap height=“75px“]

[ux_image id=“1472″]

[gap height=“75px“]

Tak co říkáte na jednadvacátý vzorek? Jaké byste mu dali hodnocení? Asi se moc neshodneme, co? Nebo naopak ano?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce

Dejte vědet. Budu rád za každý váš názor. … Zítra večer se u dalšího kousku, těším na viděnou! ?

P.S: Pokud si chcete kalendář objednat, zkusit, zda byste předchozí kousky hodnotili jinak a další vzorky chcete objevovat s námi, tady honem sem: www.rumovykalendar.cz

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz