Menu
Recenze / Rumový kalendář

Rumový kalendář 2018 – č. 19 – Borgoe 8 Reserve

[gap height=“75px“]

[row]

[col span=“6″ span__sm=“12″]

Další vzorek pochází ze Suriname, země ležící v Jižní Americe, napravo od Venezuely. Z hlediska prvního dojmu, musím pochválit hlavně lahev. Ta je naprosto úchvatná a myslím, že zatím asi nejhezčí, která v letošním kalendáři byla.

Barva: Naprosto odpovídá promo fotografii vpravo, za což opět chválim.

Vůně: První dojem je rozpačitý. Jako by někde hluboko byla šikovně ukryta agricole kyselost. Přitom to agricole rum není… Hm, co to tam ještě cítím? Vanilka, ořechy, ale co dál?

Chuť: První doušek a opět tápu. Kyselost je tam jasně patrná. Jestli tohle není agricole, tak já už nevím… A tak začínám hledat na internetu a lidičky, podržte se – ZELÍ! Chápete to? Tento rum je fitrován přes zelí! Konkrétně přes kapustu, což mu prý dodává onu specifickou (pa)chuť. No to jsem teda vážně nečekal. Ale ve výsledku to vysvětluje, co jsem ve vůni a chuti nebyl schopen rozklíčovat. Dále je v jeho suché chuti znát i jemný nádech tabáku a čokolády.

Ocas: Je poměrně krátký a to, co zůstává nejdéle, je hádejte co? Ano, tušíte správně – zelná pachuť.

Co k tomu říct? Jako je to originální, to rozhodně. A asi to není ten kousek, co bych si vychutnal každý večer před spaním. Na druhou stranu, do baru bych si jej dokázal představit co by raritku, kterou se podaří nachytat spoustu rumových znalců. Jinak je to ale lepší průměr. Za mě osobně tedy 60 bodů ze 100. A to dávám 5 navíc za lahev.

[/col]
[col span=“6″ span__sm=“12″ align=“center“]

[ux_image id=“1452″]

[/col]

[/row]
[gap height=“75px“]

[ux_image id=“1454″]

[gap height=“75px“]

Tak co říkáte na devatenáctý vzorek? Jaké byste mu dali hodnocení? Poznali byste, z čeho je ona zvláštní (pa)chuť?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce

Dejte vědet. Budu rád za každý váš názor. … Zítra večer se u dalšího kousku, těším na viděnou! ?

P.S: Pokud si chcete kalendář objednat, zkusit, zda byste předchozí kousky hodnotili jinak a další vzorky chcete objevovat s námi, tady honem sem: www.rumovykalendar.cz

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz