Menu
Recenze / Rumový kalendář

Rumový kalendář 2018 – č. 17 – Nepthuns Rhum

[gap height=“75px“]

[row]

[col span=“6″ span__sm=“12″]

Mimo poznání nových zajímavých kousků, je ještě jedna věc, kterou mi letošní adventní rumový kaledář dal. Ujištění, že německé rumy zkrátka nejsou nic pro mne. Nevím, zda je to podobné, jako s francouzským jazzem, že jim třeba jen nerozumím a tak je nedokážu dostatečně ocenit, ale tohle, přátelé, je prostě něco, co mi „chutná“ podobně, jako agricole rumy. A ty, jak dobře víte, nevyhledávám…

Barva: Malinko světlejší, než je na promo fotografii vpravo, ale odstínem zhruba odpovídala, takže ve větším množství v lahvi se jí může opravdu přiblížit.

Vůně: Je velmi výrazná, ale bohužel spíše co se negativního významu týče. Ani po vydýchání to není o moc lepší. Možná někde na pozadí cítím něco jako špatně vypálenou hruškovici, ale celé spektrum, jako by bylo navíc posunuto mírně do slana.

Chuť: Není již tak výrazná jako vůně. Není zde ani tak silný alkohol, jako v některých předešlých vzorcích. Opět cítím hrušku, jen se kní přidává vanilka. Plus, ona divná, nepopsatelná pachuť.

Ocas: Ten mi přijde do kořenitých, pepřových tónů. A přiznám se, že jej nenechám dlouho doznívat a zapíjím jej jiným kouskem.

A to je bohudík vše, přátelé. Asi nás 1423.dk chtějí připravit na poslední vzorky, a tak pro nás nachystali pár „nultých“ vzorků, abychom si pak těch, co přijdou po nich, o to více vážili. Kdo ví. A nebo jsem prostě jen zcela mimo a vy jej vynesete do nebes. Za mne je to tentokrát ale jen smutných 20 bodů ze 100.

[/col]
[col span=“6″ span__sm=“12″ align=“center“]

[ux_image id=“1422″ width=“91″]

[/col]

[/row]
[gap height=“75px“]

[ux_image id=“1423″]

[gap height=“75px“]

Tak co říkáte na sedmnáctý vzorek? Jaké byste mu dali hodnocení? Chutnají vám německé rumy?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce

Dejte vědet. Budu rád za každý váš názor. … Zítra večer se u dalšího kousku, těším na viděnou! ?

P.S: Pokud si chcete kalendář objednat, zkusit, zda byste předchozí kousky hodnotili jinak a další vzorky chcete objevovat s námi, tady honem sem: www.rumovykalendar.cz

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz