Menu
Aktuality / Tip na dárek

A.H. Riise Non Plus Ultra Black Edition – zakouřený pan lékárník

Blíží se nám Vánoce a s limitovanými edicemi rumů, jako by se roztrhl pytel.

Po Ron de Jeremy XXXO a Diplimático Distillery Collection, se dnes na oficiálním Facebookovém profilu A.H. Riise objevila informace o nové limitované edici jejich nejvyšší řady Non Plus Ultra, která byla představena na letošním říjnovém Rum festivalu ve Vídni.

Tento nový kousek byl pojmenován A.H. Riise Non Plus Utra Black Edition a jak již název napovídá, bude ve znamení černé.

A nemyslím to jen ve smyslu barvy lahve, které ale černá sluší ještě více, než původní čirá. To, po čem rum dostal název, jsou prý hlavně speciální extrémně vypalované dubové sudy, ve kterých tato limitovka částečně dozrává.

Ve vůni se tak podle slov výrobce můžeme těšit, mimo kořeněnou vůni melasy, také na cedrové dřevo, silné tabákové tóny s dubovými, či vanilkovými akcenty. V chuti na nás pak čekají pestré tóny ovoce, karamelu, bourbonové vanilky a opět pikantní příchuť tabáku…

Sám jsem zvědav, až se dostane lahev na náš trh, co vše v ní objevím, protože klasický Non Plus Ultra považuji za jeden z top rumů, které jsem měl kdy možnost ochutnat.

Zatím ale Black Edition asi nikde poblíž neseženete. Pokud jsem z toho mála informací, které jsem na internetu dopátral, pochopil správně, na evropský trh by se měl tento rum oficiálně dostat až v roce 2018. Do konce tohoto roku by se ve zbytku světa mělo objevit celkem 6000 lahví a pro příští rok by jich pak mělo být jednou tolik, tj. 12000 lahví.

Ohad ceny pro evropský trh je cca. 120 Euro, takže v ČR bych tipoval cenu 3000 – 3500 Kč za lahev.

Pokud byste náhodou na tento unikátní kousek v některém z naších eshopů narazili, dejte mi prosím vědět, ať pro vás mohu připravit recenzi.

P.S: Omlouvám se za špatnou kvalitu fotografie, ale lepší zatím není ani na oficiálním webu „pana lékárníka“ 😉

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz