Diplomático představilo Distillery Collection

Před několika týdny, na Bar Convent veletrhu v Berlíně, Diplomático představilo novou limitovanou edici exklusivních rumů s názvem Distillery Collection. Dnes by konečně měly dorazit první lahve i na český trh.

Jedná se o dva různé kousky, konkrétně s názvem Batch Kettle RumBarbet rum, které budou vydány v omezeném nákladu 5000 lahví od každé. Pokud tedy patříte k těm, kteří mají rum nejen k pití, ale také co by finanční ivestici, učitě byste neměli s koupí dlouho otálet.

A čím že jsou tyto rumy tak vyjímečné? Mimo cenu hlavně technologií zpracování…

BATCH KETTLE byl do distilérky Diplomático zaveden roce 1959. Tato polo-řemeslná destilační metoda byla původně vyvinuta v Kanadě, kde se používala na výrobu americké whisky. Destilát se vyrábí z medoviny z cukrové třtiny a zraje v sudech z amerického bílého dubu, čehož výsledkem je delikátní složitý rum se středním tělem.

Destilační systém BARBET COLUMN byl původně vyvinut v roce 1959 ve Francii a ve stejném roce byl zaveden také v distilérce ve Venezuele. Barbetův destilační přístroj je vyroben ze 100% mědi, tj. kovu, který umožňuje vyloučení nežádoucích sloučenin síry, které se tvoří při fermentačním procesu. Pro výrobu destilátu se používá vysoce kvalitní třtinové melasy. Následně pak zraje v sudech z amerického bílého dubu. Výsledkem systému zpracování pomocí Barbetova přístroje, jsou rumy se silných ovocným profilem.
 

Cena obou rumů, byla ihned po premiéře pro evropský trh stanovena na 69 Euro. Dnes ale konečně Warehouse1, přišel i s cenou v korunách a ta je hezkých 1600,- Kč. Pokud ale plánujete koupi, určitě neváhejte a objednejte hned. Po lahvích se určitě jen zapráší!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *