Menu
Aktuality / Novinky / Tip na dárek

Diplomático představilo Distillery Collection

[gap]

Před několika týdny, na Bar Convent veletrhu v Berlíně, Diplomático představilo novou limitovanou edici exklusivních rumů s názvem Distillery Collection. Dnes by konečně měly dorazit první lahve i na český trh.

Jedná se o dva různé kousky, konkrétně s názvem Batch Kettle Rum a Barbet rum, které budou vydány v omezeném nákladu 5000 lahví od každé. Pokud tedy patříte k těm, kteří mají rum nejen k pití, ale také co by finanční ivestici, učitě byste neměli s koupí dlouho otálet.

[gap]

[ux_video url=“https://youtu.be/K0oCzmYUXHw“]

[gap]

A čím že jsou tyto rumy tak vyjímečné? Mimo cenu hlavně technologií zpracování…

BATCH KETTLE byl do distilérky Diplomático zaveden roce 1959. Tato polo-řemeslná destilační metoda byla původně vyvinuta v Kanadě, kde se používala na výrobu americké whisky. Destilát se vyrábí z medoviny z cukrové třtiny a zraje v sudech z amerického bílého dubu, čehož výsledkem je delikátní složitý rum se středním tělem.

[gap]

[ux_video url=“https://youtu.be/_oryeL29U9c“]

Destilační systém BARBET COLUMN byl původně vyvinut v roce 1959 ve Francii a ve stejném roce byl zaveden také v distilérce ve Venezuele. Barbetův destilační přístroj je vyroben ze 100% mědi, tj. kovu, který umožňuje vyloučení nežádoucích sloučenin síry, které se tvoří při fermentačním procesu. Pro výrobu destilátu se používá vysoce kvalitní třtinové melasy. Následně pak zraje v sudech z amerického bílého dubu. Výsledkem systému zpracování pomocí Barbetova přístroje, jsou rumy se silných ovocným profilem.
 

[gap]

[ux_video url=“https://youtu.be/Kbt5nyHSkE0″]

Cena obou rumů, byla ihned po premiéře pro evropský trh stanovena na 69 Euro. Dnes ale konečně Warehouse1, přišel i s cenou v korunách a ta je hezkých 1600,- Kč. Pokud ale plánujete koupi, určitě neváhejte a objednejte hned. Po lahvích se určitě jen zapráší!

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz