Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 2

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Číslo 2 skrývá rumový zážitek z velmi netradiční oblasti. O to víc překvapí.

Zakladatelé destilérky pochází z Venezuely, ale neotřelý rum vzniká v Kambodži. Jeho tvůrci si zakládají na velmi kvalitních lokálních surovinách a vytváří tak velmi intenzivní asijský rumový zážitek.

BARVA
Vzpomněl jsem si na babiččin lipový čaj s medem, přesně taková je to barva.

VŮNĚ
Nejdříve přivonět. Krásně jemná, lehce prosolená vůně připomínající asijské omáčky. Postupně se objevuje vůně tabáku, melasy a velmi zralého ovoce.

CHUŤ
Okouzlující exotická chuť. Začíná pozvolna, jemně, hladce. Rozvíjí se tóny sušenek, třtinového cukru a karamelu. Přichází trochu výraznější část chuti, ovlivněná nejspíš typem sudů, ve kterých tento rum zrál poslední 2 roky svého stáří. V pozadí se objevují tóny sirupu a medu. Konec je velmi dlouhý se suchou dochutí a nádechem čerstvého ovoce.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.