Menu
Rumový kalendář

Rumový kalendář 2021 – slepá recenze vzorku č. 2

Váháte s koupí rumového kalendáře 24 Days of Rum od 1423.dk? Připravili jsme pro Vás slepou recenzi všech 24 vzorků. Ano, chápete správně. Nehodláme Vám pokazit překvapení, takže se nedozvíte, o který přesně rum se jedná. Vše ostatní se ale v recenzi dočíst můžete, takže máte jedinečnou možnost posoudit, zda pro Vás koupě tohoto kalendáře má cenu, nebo raději vyberete nějaký jiný. A fotografie? Ty samozřejmě máme i nerozmazané, jen se na ně budete moci podívat až v prosinci…

 

Číslo 2 skrývá rumový zážitek z velmi netradiční oblasti. O to víc překvapí.

Zakladatelé destilérky pochází z Venezuely, ale neotřelý rum vzniká v Kambodži. Jeho tvůrci si zakládají na velmi kvalitních lokálních surovinách a vytváří tak velmi intenzivní asijský rumový zážitek.

BARVA
Vzpomněl jsem si na babiččin lipový čaj s medem, přesně taková je to barva.

VŮNĚ
Nejdříve přivonět. Krásně jemná, lehce prosolená vůně připomínající asijské omáčky. Postupně se objevuje vůně tabáku, melasy a velmi zralého ovoce.

CHUŤ
Okouzlující exotická chuť. Začíná pozvolna, jemně, hladce. Rozvíjí se tóny sušenek, třtinového cukru a karamelu. Přichází trochu výraznější část chuti, ovlivněná nejspíš typem sudů, ve kterých tento rum zrál poslední 2 roky svého stáří. V pozadí se objevují tóny sirupu a medu. Konec je velmi dlouhý se suchou dochutí a nádechem čerstvého ovoce.

A to je pro dnešek vše, přátelé. Nevěšte ale hlavu, již zítra se můžete těšit na další vzorek.

Rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk si můžete koupit zde.

Zatím bez komentářů

    Leave a Reply