Menu
Recenze / Rumový kalendář

Rumový kalendář 2018 – č. 8 – Blackstrap Rum

[gap height=“75px“]

[row]

[col span=“6″ span__sm=“12″]

Po patnáciletém vyzrálém rumu, tu máme mladíka. Co mladíka. V podstatě takové malé rumové děcko. V této lahvi se nachází směs 1-3 roky starých rumů. Ty ale zrály v sudech po bílém víně, portském a bourbonu. Navíc byla do něj přidána také melasa, což i takto mladý rum pomohlo posunout do překvapivě použitelné formy.

Barva: Ještě o něco málo tmavší, než předchozí vzorek, jen trochu více do oranžovo červena.

Vůně: V první moment jsem ucítil hlavně vinné tóny, takže jsem se lekl, že se jedná do další Agricole rum. Pak se přidala vůně dřeva s karamelem a mírnou kořenitostí.

Chuť: Začíná hladkou, kulatou, ale ne příliš výraznou sladkostí, ke které se ale přidá chuť někde mezi Agricole rumy a vínovicí. Podobně jako ve vůně ji i v chuti cítit hořčí karamel. Po chvíli ale sladkost ustoupí zcela do pozadí.

Ocas: Na úplném konci na vás navíc vykoukne hořkost melasy, která mně osobně celý dojem z tohoto rumu kazí. Je to ale rozhodně dáno i tím, že nemám hořké chutě rád, takže třeba jej za to naopak budete milovat.

A jak jej tedy hodnotím? Po včerejším vzorku to má tento kousek opravdu těžké. Na druhou stranu, na to jak „starý“, ho nehci zařadit pod Agricole rumy. Dostává tedy hodnocení 60 bodů ze 100.

[/col]
[col span=“6″ span__sm=“12″ align=“center“]

[ux_image id=“1329″ width=“90″]

[/col]

[/row]
[gap height=“75px“]

[ux_image id=“1319″]

[gap height=“75px“]

Taky co říkáte na osmičku? Jaké byste mu dali hodnocení?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce: https://www.facebook.com/masterblender.cz/

Dejte vědet. Budu rád za každý váš názor. … Zítra večer se u dalšího vzorku, těším na viděnou! ?

P.S: Podle včerejšího kousku ješte nění třeba lámat nad letošním kalendářem hůl, takže pokud si jej chcete objednat a další vzorky objevovat s námi, tady je link, kde jej lze koupit: www.rumovykalendar.cz

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz