Menu
Recenze / Rumový kalendář

Rumový kalendář 2018 – č. 11 – Rum Magec XO, Oloroso

[gap height=“75px“]

[row]

[col span=“6″ span__sm=“12″]

Tato značka rumů mi byla nějak povědomá a až později jsem si uvědomil, že byla zastoupena i v loňském rumovém kalendáři. Konkrétně tato patnáct let stará solera ale může mnohé z vás mile překvapit. Stejně, jako nakonec překvapila i mě.

Barva: Světle zlatavá, spíše do žluta než do oranžova. Tady by asi odstín dle originální fotografie s přimhouřením obou očí mohl sedět.

Vůně: Otevírá se pomalu a je třeba ji nechat chvíli vydýchat. I po té zůstane jen velmi jemná a ne příliš výrazná. Jsou v ní cítít tóny citrusů a trocha dubového dřeva.

Chuť: Nejprve vás možná trochu překvapí silnější alkohol. Ale je to takový ten příjemně „štiplavý“, co vás sice na začátku řízně do jazyka, ale po chvíli  vás zároveň příjemně zahřeje. Co se dalších chuťových vjemů týče, tak ta by prý podle výrobců měla být ovlivněna hlavně tím, že tento kousek zrál v sudech po Sherry Oloroso. Je zde, podobně jako ve vůni, cítit jemné dřevité tóny a opět také tóny citrusů. Paradoxně, první doušek jsem hodnotil vcelku slabě, ale ve chvíli, kdy jsem ten duhý pořádně v puse poválel a nechal rozehrát všechny jeho chutě, mé hodnocení vzrostlo.

Ocas: Ten je díky silnějšímu alkoholu, jak jsem již napsal, hřejivý, ostřejší a docela dlouhý.

A jak tedy tento rum hodnotím? Navzdory mírnější vůni a prvímu slabšímu dojmu z chuti, nakonec celek hodnotím vcelku pozitivně. Za mě je to dnes solidních 67 bodů ze 100.

[/col]
[col span=“6″ span__sm=“12″ align=“center“]

[ux_image id=“1366″ width=“78″]

[/col]

[/row]
[gap height=“75px“]

[ux_image id=“1365″]

[gap height=“75px“]

Tak co říkáte na jedenáctý vzorek? Jaké byste mu dali hodnocení?

Podělte se s námi ostatními o svůj názor v diskuzi níže nebo na mé facebookové stránce: https://www.facebook.com/masterblender.cz/

Dejte vědet. Budu rád za každý váš názor. … Zítra večer se u dalšího kousku, těším na viděnou! ?

P.S: Pokud si chcete kalendář objednat, zkusit, zda byste předchozí kousky hodnotili jinak a další vzorky chcete objevovat s námi, tady honem sem: www.rumovykalendar.cz

O autorovi

Milovník kvalitních rumů, hrdý otec, grafik, fotograf, copywriter, Apple "ovce", věčný technologický snílek a autor blogu MasterBlender.cz