Menu
Doporučuji / Recenze / Tip na dárek

Morgan Private Stock – překvapení za dobrou cenu

[row]

[col span=“3″ span__sm=“6″]

[testimonial stars=“3″]

Obal & lahev

[/testimonial]

[/col]
[col span=“3″ span__sm=“6″]

[testimonial stars=“3″]

Vůně & barva

[/testimonial]

[/col]
[col span=“3″ span__sm=“6″]

[testimonial stars=“4″]

Tělo & ocas

[/testimonial]

[/col]
[col span=“3″ span__sm=“6″]

[testimonial stars=“3″]

CELKEM

[/testimonial]

[/col]

[/row]

Nepochybuji o tom, že všichni dobře znáte značku Captain Morgan. Většina z nás na tomto rumu určitě začínala a ideálně jej mixovala ještě s Coca-Colou. Tento kousek je ovšem něco zcela jiného a chuťově se nedá s levnějšími sériemi této značky srovnávat.

A kde se vzal vlastně název Captain Morgan? Kapitán Henry Morgan byl jedním z legendárních velšských bukanýrů, kteří v 17. století brázdili se svými posádkami vlny Karibiku. Proslul především svými objevitelskými expedicemi na Barbados a Jamajku. Dal by se označit jako legitimní pirát. Jeho sláva mu nakonec pomohla i do křesla jamajského guvernéra. Během jeho funkčního období podnikl silné kroky proti svým bývalým kolegům, pirátům. Své touhy po dobrodružném životě se ale nevzdal a novým objektem jeho zájmu se stal trh s rumem, kde dal v roce 1680 vzniknout slavné značce Captain Morgan. Zemřel v roce 1688 v Port Royal, obklopen nejjemnějším rumem a daleko od svého domova, Walesu.

Morgan Private Stock pochází z ostrova Portoriko. Oproti standardní verzi je vyroben z nejlepších rezerv. Základem je Puerto Rican rum, který dozrává dva roky v dubových sudech, následně je aromatizován výběrem jemných koření, především vanilkou vysoké kvality. Tato vanilka je zároveň i první vůní, kterou ucítíte při prvním přivonění. Dále můžete ucítit trošku medu, karamelu a náznak skořice. Tmavší jantarově-zlatá barva, bohatá vůně vanilky, skořice, karamelu, tropického ovoce a ostrovního koření. V chuti je velmi jemný, vyzrálý s tóny sladkého koření, medu, pomerančové kůry a s příjemnými náznaky dubovosti.

Pokud tento rum vyzkoušíte, zcela určitě přehodnotíte svůj názor na značku Captain Morgan.

Chuť vás určitě překvapí, pokud čekáte tu klasickou přeslazenou chuť, jako u jeho bratříčka Captain Morgan spiced. Rum je velice příjemně jemný a mírně sladký, má 40% alkoholu. Dominantní chutí se ihned jeví karamel a med. A rozhodně nechybí ani již zmiňovaná vanilka. V pozadí můžeme cítit lehké stopy ovoce a náznak dubovosti. To je určitě velice příjemná změna u této značky. Závěr je delší, mírně štiplavý na jazyku a hřejivý na patře. Příjemně spolu ladí sladké tóny s mírnou dřevitostí.

Lahev je vcelku pěkně udělaná, hranatá, uzavřená korkem. Tedy i tady jde posun vpřed určitě vidět. Vepředu nesmí chybět etiketa s již legendární podobiznou kapitána Henry Morgana.

 

 

Závěrem bych chtěl určitě říct, že tento rum je pro mě poměrně velkým překvapením.Nečekal jsem od něj příliš, ovšem o to více jsem za něj rád. Není tolik přeslazený, tedy dá se určitě popíjet během celého večera (mám to osobně vyzkoušené) a i jako dárek určitě potěší. Sám mám již několikátou lahev a vždy má své místo v mojí sbírce. Samozřejmě nutno podotknout, že je to rum v cenové kategorii do 800,- Kč a je ho v láhvi celý litr. Dá se pít jak samotný při pokojové teplotě, tak na ledu. Případně zpestřit chuť limetkou.

Pokud hledáte velice slušný rum za rozumnou cenu, určitě nebudete zklamaní. Zvláště, máte-li raději sladší aroma rumu. Proto zkuste dát této značce ještě šanci 🙂

Mějte se hezky, Jirka N.

Zobrazit Morgan Private Stock Rum na e-shopu